Božićna priredba "Noćas čekamo Ljubav"

Danas su naša srca zagrijale najtoplije božićne želje, iskreni dječji osmijesi i pjesme koje rado pjevamo zajedno. U kinodvorani naši su učenici pokazali svu raskoš svojih talenata: pjevalo se, sviralo, plesalo, recitiralo i glumilo.

Scenografiju je uredio Antonio Kukavica, profesor likovne kulture, a koordinatorice priredbe bile su učiteljica Katija Nikolić i profesorica Antonela Galić. Priredbu su vodile Antonija Glavaš, Marta Glavaš i Klara Kolovrat, učenice 7.c razreda.

Na početku je zbor pod ravnanjem profesorice Marije Gudelj otpjevao pjesmu OJ, PASTIRI, ČUDO NOVO. Igrokaz HVALISAVAC pripremila je profesorica Eleonora Jonjić-Olujić, a izveli su ga učenici 5.c razreda. Recital BOŽIĆNA ŽELJA pripremili su učenici 4.a razreda sa svojom učiteljicom Ivanom Marijanović. U ovo blagdansko vrijeme mnogi se vesele poklonima, no ljepše je darivati, nego primati. Učenici 5.b sa svojom profesoricom Kristinom Čuljak pripremili su igrokaz ŠTO BISMO MOGLI POKLONITI ISUSU? Učenica Bruna Šimić recitacijom NOĆAS ČEKAMO LJUBAV podsjetila nas je na bit Božića i ljubavi koju nam ovo radosno vrijeme donosi. Učenicu je pripremila profesorica Antonela Galić. Igrokazom BLAGDANSKI VRAPČIĆI razveselili su nas i nasmijali naši najmlađi sudionici, učenici 1.a razreda koje je pripremila učiteljica Jadranka Kavelj. Svoje plesno umijeće plešući na taktove svima dobro poznate pjesme FRITULA pokazali su naši učenici 2.a i 2.b razreda, a pripremile su ih učiteljice Katija Nikolić i Milena Ivkošić. Igrokaz ŽELJA BOŽIĆNOG DRVCA izveli su učenici 5.a razreda, a pripremila ih je profesorica Kristina Čuljak.

S problemima omiljenog djedice upoznali su nas učenici 4.a razreda recitacijom PROBLEMI DJEDA BOŽIĆNJAKA, a pripremila ih je njihova učiteljica Ivana Marijanović. U ovo blagdansko vrijeme u našim srcima se budi nada, ljubav, radost, mir… Igrokaz SVJETLO SE NE SMIJE UGASITI izvele su učenice 6.a i 6.c razreda. Njih je pripremila profesorica Antonela Galić. Radost Isusovog rođenja prenijela nam je učenica Mara Tolić, 5.c recitacijom RADOSNA BOŽIĆNA VIJEST, a pripremila ju je profesorica Eleonora Jonjić-Olujić. Igrokaz NEOBIČNO DARIVANJE pripremili su nam učenici 3.b razreda sa svojom učiteljicom Monikom Bašić. Na samom kraju zbor pod ravnanjem profesorice Marije Gudelj otpjevao nam je pjesmu ZVONČIĆI, a s njima je zapjevala i cijela dvorana.

Blagdansko vrijeme je vrijeme radosti, darivanja, ljubavi i praštanja. Naši učenici svojim su nas izvedbama podsjetili da bit Božića nije u skupim poklonima i ispraznosti, nego u pomaganju i ljubavi prema bližnjemu. Neka nam svima poruke naših najmlađih ostanu u srcu!

Želimo vam sretan i blagoslovljen BOŽIĆ!

Antonela Galić, prof.

objavio: Ivana Petričević   datum: 20. 12. 2023.