Učenici i djelatnici Osnovne škole „Josip Vergilij Perić” Imotski na blagdan Sv. Franje Asiškog proslavili su Dan škole

Prigodnim svečanim programom u kinodvorani proslavili smo 6. rođendan naše Škole. Program je započeo himnom koju su izveli naši zboraši pod ravnanjem profesorice glazbene kulture Marije Gudelj. Nakon toga je naša ravnateljica, profesorica Ivana Petričević pozdravila sve prisutne učenike, nastavnike i roditelje te im čestitala Dan škole i zaželjela dobrodošlicu. Sve o predanom radu i aktivnostima te postignutim rezultatima u učenju i na natjecanjima naše škole prikazano je u prezentaciji koju je čitala profesorica Kristina Čuljak, a pripremile knjižničarke naše škole. Bogat program priredbe pripremile su profesorice i učiteljice razredne nastave. Scenografiju su uredili profesori likovne kulture Antonio Kukavica i Rosanda Babić, a priredbu su koordinirale učiteljica Katija Nikolić i profesorica Antonela Galić. Program su vodile učenice 6.a Maša Srebrović i Bruna Šimić.

Smjenjivale su se recitacije, plesne točke, igrokazi, monolozi… Naši prvašići predstavili su se točkama „Polazak u školu“ i „Đačić prvačić“, u pripremila ih je učiteljica Jadranka Kavelj. Recitacijama „Moja škola“, „Škola je“ i „Velik kao dijete“ zabavili su nas učenici 2.b razreda koje je pripremila učiteljica Milena Ivkošić. Potom su pozornicu preuzeli rasplesani učenici 2.a uz pjesmu „Tiri, diri, dam“. Njih je pripremila učiteljica Katija Nikolić. Učenike 3.b razreda pripremila je učiteljica Monika Bašić, a nasmijali su nas igrokazom „Školski sat“. Učiteljica Ivana Marijanović sa svojim učenicima iz 4.a pripremila je dvije recitacije „Kad odrastem, bit ću“ i „Tri smijeha i mali smješko“. Učenica Marija Boban, 4.b izvela je monolog „Petrica pričalica“, a pripremila ju je učiteljica Biserka Livajić. Veselom pjesmom „Ima jedan razred“ predstavili su se učenici 3.a, a njih je pripremila učiteljica Josipa Lasić. Monolog „Šalabahter“ izvela je učenica Mara Tolić. Učenicu je pripremila profesorica Eleonora Jonjić-Olujić. Recitacijama „Snovi u knjigama“, „Tražim poštovanje“ i „Učitelj“ predstavili su se učenici Bruna Šimić, 6.a, Ante Šumelj, 6.b i Maša Srebrović, 6.a, a učenike je pripremila profesorica Antonela Galić. Na kraju programa pjesmu „Dajem ti srce“ otpjevao je učenik Marijan Medvidović, 5.b kojega je pripremila profesorica Marija Gudelj.

Svaki nastup naših osnovaca bilo je popraćen ogromnim pljeskom. Nakon svečanog programa učenici, učitelji i ostali djelatnici Škole uputili su se na procesiju ulicama grada i na misu u crkvu sv. Franje povodom obilježavanja blagdana sveca zaštitnika imotske župe.

Katija Nikolić, učiteljica RN

Antonela Galić, prof.

objavio: Ivana Petričević   datum: 5. 10. 2023.